ביטוח לאופנוע – כמה זה עולה לנו?

כמה עולה ביטוח לאופנוע? – במה זה תלוי?

אם אתם רוכבים על רכב דו-גלגלי – אופנוע או קטנוע, בוודאי שמעתם על כך שלמרות המחיר הזול יותר של אופנועים או קטנועים לעומת כלי רכב אחרים, עלות הביטוח לכלי היא יקרה יותר באופן יחסי לעלות האופנוע. הסיבה לכך היא פשוטה: הרוכבים על כלי רכב דו גלגליים מעורבים באופן יחסי בהרבה יותר תאונות דרכים מאשר כל אוכלוסייה אחרת, ולכן חברות הביטוח לוקחות עליהן סיכון גבוה יותר כאשר הם מבטחים אותם.

יש כאמור שלושה סוגי ביטוחים עיקריים : ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

ביטוח חובה – האם חייבים דרך ביטוח הפול?

בעבר, כל מי שרצה לעשות ביטוח חובה היה חייב לעשות אותו דרך הפול, מאגר של כל חברות הביטוח בארץ. כיום ביטוח הפול – ביטוח לאופנועים,  מבטח בעיקר רוכבים בעלי רמת סיכון גבוהה שמועדים יותר לתאונות, וכך תוקן העיוות הקודם אשר גרם לכך שהרוכבים הזהירים יותר מימנו באופן חלקי את הביטוח של הרוכבים המסוכנים יותר.

לאחרונה נעשתה רפורמה נוספת במהלכה הורדו התעריפים של ביטוח הפול באופן משמעותי ובין היתר נלקחים בחשבון גם גילו ומינו של הנהג (ברכבים אחרים נבדק גם אופי מערכת הבטיחות המותקנת בהם). באופן זה, גם מחירם ביטוחי החובה שאינם מתבצעים דרך הפול אמורים לרדת.

ביטוח מקיף לאופנוע

ביטוח מקיף מבטח לא רק את נזקי הגוף, אלא גם את נזקי הרכוש : למשל, אם האופנוע נגנב, הושחת, נפגע בתאונה וכו'. בנוסף, הביטוח מכסה גם נזקים לכלי רכב אחרים ולרכוש.

למרות זאת, רוכבים רבים לא טורחים לעשות אותו מכיוון שהפרמיה שלו יקרה יחסית עקב העובדה שקל יותר לגנוב אופנועים או חלקים מהם והנזק שנגרם להם מתאונות הוא לרוב קשה יותר. גם כאן נלקחים בחשבון מינו וגילו של הרוכב והיסטוריית הנהיגה שלו. בנוסף נלקחים בחשבון מחיר האופנוע, הדגם שלו ושנת הייצור.

השתתפות עצמית בביטוח מקיף היא הסכום אותו המבוטח משלם לחברת הביטוח על מנת שיוכל להגיש את התביעה ולקבל פיצויים אשר מחושבים לפי שווי השוק של האופנוע לפני התאונה פחות דמי ההשתתפות הללו. חברות הביטוח דורשות את ההשתתפות העצמית על מנת למנוע הגשת תביעות קנטרניות או תביעת דמה. יש לציין כי דמי ההשתתפות העצמית אינם תלויים באופן התאונה והנזק לאופנוע, אך ניתן להוזיל אותם אם משלמים פרמיה גבוה יותר.

ביטוח לאופנוע צד ג'

ביטוח לאופנוע צד ג' נועד לכסות את הצד השני בלבד ולמעשה הוא כלול כבר במסגרת הביטוח המקיף. לכן, על מי שמסתפק בביטוח צד ג' בלבד, לדעת שהוא לא מכוסה במידה ונגרם לו נזק.

שלח הודעה בוואטסאפ חייגו אלינו פתח\סגור טופס צור קשר

צרו קשר ונחזור אליכם