מחירי הדלק בארץ ונהיגה על אופנוע

אחת ההוצאות הגדולות ביותר במשק בית ממוצע בישראל היא ההוצאה על דלק

כל אחד מאתנו מכיר את הסיטואציה הזאת היטב – מדי חודש אנחנו מתכננים היטב את ההוצאות שלנו ואת ההכנסות שלנו, חושבים על כל פרט ומנסים לסגור את החודש במאזן חיובי, כשלפתע ישנם מאות שקלים שלא תכננו להוציא, שמפריעים לנו בחישובים ובחיסכון.

מדובר כמובן בהוצאה החודשית שלנו על דלק, וגם כאשר מדובר ברכבים חסכוניים כמו אופנועים וקטנועים – זוהי עדיין הוצאה שחשוב לתכנן בצורה טובה, והמחירים עדיין יכולים להכביד על כיס של אנשים צעירים, משפחות ועוד. אבל מה בדיוק משפיע על המחירים של דלק, ומה אנחנו יכולים לעשות בכדי לחסוך? ננסה לתת לכם את כל המידע הרלוונטי.

מה משפיע על המחירים של דלק, ומדוע הם נחשבים לגבוהים בארץ?

מחירי הדלק אותם אנו משלמים כשאנחנו מגיעים לתחנת דלק מושפע ממספר פרמטרים מרכזיים. הפרמטר המשמעותי ביותר הוא המחיר של חבית נפט, שכן ישראל היא מדינה ללא משאבי נפט וכל הדלק שאנחנו צורכים מיובא ממדינות אחרות. מאחר ומרבית ייצוא הנפט בעולם מגיע ממדינות עוינות לישראל, המחירים בישראל הם גבוהים למדי – אנחנו מייבאים דרך צירים עוקפים ממדינות עוינות לנו, או ממרחקים גדולים מאוד ממדינות כמו ארצות הברית.

במצב כזה, המחיר הבסיסי של חבית נפט עולה, ואחריו ישנם גם מחירים שקשורים למיסוי כמו מס בלו ומע"מ. לבסוף, לתחנת הדלק עצמה יש השפעה על המחיר גם כן – שכן הרגולציה על בתי הזיקוק כבר לא משמעותית בישראל היום, ולתחנות דלק שונות מחברות שונות יש יכולת לקבוע מחירים גבוהים או נמוכים לאחר חישוב כל הפרמטרים הללו.

כיצד ניתן לתכנן את התדלוק שלכם בצורה החכמה ביותר מבחינה כלכלית?

בהתחשב בכל הפרמטרים שציינו, ובכך שמחירי הדלק בישראל בכל מקרה נחשבים לגבוהים למדי לעומת העולם המערבי, עדיין יש יכולת לתכנן את ההוצאה החודשית על דלק בצורה חכמה יותר ולהוציא עליה פחות כסף. כל מה שצריך לעשות הוא להשוות מחירים ולדעת בדיוק לאן אנחנו הולכים לתדלק, ולא לעשות זאת כדרך אגב כשנגמר לנו הדלק.

הנסיעות שלנו צריכות להיות מתוכננות, ובאופנועים וקטנועים זה אפילו יותר פשוט שכן התדלוק מתבצע לעתים רחוקות יותר. כך נוכל לתכנן מראש מתי אנחנו נוסעים לתחנת דלק שאנחנו מכירים כזולה יותר, גם אם היא מעט מרוחקת מהעיר. בחישוב של שנים, אנחנו יכולים לחסוך כך אלפי שקלים בהוצאות על דלק.

דלק הוא צורך בסיסי שאי אפשר בלעדיו – אבל חשוב לדעת כיצד לקנות נכון

כל אחד מאתנו זקוק לדלק, וכנראה שכולנו נצטרך לשלם על כך לא מעט כסף לאורך השנים. עם זאת, תכנון נכון וחשיבה מקדימה יכולים לחסוך לנו הרבה מאוד כסף על דלק. חלק משמעותי מכך הוא המעבר לכלי רכב דו גלגלי וחסכוני בהרבה, ואילו חלק אחר הוא הידיעה היכן מחירי הדלק הם הנמוכים ביותר, ומכאן היכן נכון לתדלק.

שלח הודעה בוואטסאפ חייגו אלינו פתח\סגור טופס צור קשר

צרו קשר ונחזור אליכם