נתונים שכדאי להכיר אודות תאונות אופנועים

אף אחד לא מתכנן להיות מעורב בתאונת דרכים ומדובר בנושא שמאוד לא נעים לחשוב עליו, ובכל זאת תאונות קורות ויש דברים שכדאי לדעת; לכל הפחות, ידיעת הנתונים הבאים תאפשר לכם, הרוכבים, להיות ערים יותר לסכנות על הכביש, להתכונן אליהן ולנהוג ביתר זהירות.

נתחיל דווקא מהסוף: גם אם תשמרו על כל כללי הבטיחות ותנהגו בזהירות, תאונות דרכים עדיין עלולות להתרחש בגלל שבריר שניה של חוסר תשומת לב או בגלל אשמה של נהגים אחרים בכביש. במקרה כזה מומלץ לשכור ללא דיחוי את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים אשר יוכל לעמוד לצידכם בכל התהליך שיקרה מרגע התאונה ואילך, יסייע לכם למצות את זכויותיכם ולהגן על האינטרס שלכם.

חשוב לדעת למשל שללא קשר לשאלה על מי מוטלת האשמה על התרחשות התאונה, רוכב אופנוע שנפצע בתאונת דרכים זכאי לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בה רכש פוליסת ביטוח חובה. בנוסף כדאי לרוכב האופנוע, אם הוא מסוגל לכך מיד לאחר תאונה, לאסוף מכל הנהגים שהיו מעורבים בתאונת הדרכים את פרטיהם – לרבות מספרי רכבים, שמות ופרטי ביטוח. בנוסף יש לאסוף ולשמור תיעוד של הדיווח למשטרה וכל מסמך רפואי שהתקבל בעקבות טיפול של שירותי הבריאות בעקבות התאונה.

מה עוד כדאי לדעת על תאונות אופנועים?

  • חלק ניכר מתאונות הדרכים בהם מעורבים אופנועים נגרם כתוצאה מתרבות נהיגה לא בטוחה של נהגים רבים, הן רוכבי אופנועים והן נהגי מכוניות או כל כלי רכב אחר. באופן כללי, אם כולנו ניסע יותר לאט, נפגין יותר סבלנות ונכבד איש את רעהו, סביר להניח שמספר תאונות הדרכים בישראל יקטן באופן משמעותי.
  • סיבה מרכזית אחרת להתרחשות תאונות בהן מעורבים אופנועים היא העובדה שקשה לראותם היטב. זהו כלי רכב מהיר וחמקמק, שלנהגי רכבים עלול לארוך זמן עד שיזהו שהוא נמצא בסביבתם, והעובדה שהוא כלי רכב קטן יחסית לרכבים אחרים מביאה לכך שקשה לראותו כאשר הוא נמצא ב"שטחים מתים" שנהגי הרכבים לא רואים. לפיכך, אמצעי זהירות חשוב למניעת תאונת דרכים עם האופנוע הוא להדליק את האורות המהלך הנסיעה כדי להגדיל את הנראות לנהגים האחרים בכביש.
  • חבישת קסדה היא אחת מן הדרכים היעילות ביותר בהן יכול להשתמש רוכב אופנוע כדי להקטין את הסיכוי להיפגע בתאונה. זו למעשה מטרתה של הקסדה, לשם כך היא בנויה, והיא מפחיתה את הסיכוי להיהרג ב-50 אחוזים!

לסיכום, חשוב לזכור שגם הנהגים הזהירים ביותר עלולים להיקלע לתאונת דרכים, ועד כמה רוכבי אופנועים פגיעים לפציעות במקרה שכזה. לכן אם אתם רוכבים על אופנוע – חבשו קסדה, נהגו בזהירות ושמרו על חייכם.

שלח הודעה בוואטסאפ חייגו אלינו פתח\סגור טופס צור קשר

צרו קשר ונחזור אליכם