הציוד הנדרש לאחר הוצאת רישיון לאופנוע

לאחר לימודים מפרכים בהם לקחת מספר שיעורי נהיגה, ועמדת בהצלחה הן בתיאוריה והן במבחן מעשי (במקרה הצורך), קיבלת רישיון לאופנוע. מיד לאחר קבלת הרישיון, יהיה עליך לרכוש אופנוע ולבחור ציוד לאופנועים. פעמים רבות, שלב זה הינו המוצלח והחוויתי ביותר מבין כולם. הגעה לחנויות המובחרות המיועדות לנהגי אופנועים, הינה חוויה אשר טומנת בחובה גם אחריות גדולה.

איזה ציוד לאופנועים נדרש במהלך לימודי הנהיגה?

הציוד לאופנועים היחיד הנדרש במהלך השיעורים הוא האפוד הזוהר אשר הן תלמידים והן מורי הנהיגה חייבים ללבוש אותו. מעבר לכך, על פי חוק מחויבים כולם אף לחבוש קסדות. סביר להניח, כי התלמידים לא יבדקו או יבחנו את טיב הקסדות ומידת איכותם. אולם בית ספר לנהיגת אופנועים אשר מכבד את עצמו ינסה לבחור את מיטב הציוד, לשם הגנה ושמירה על בטיחות תלמידיו.

רישיון לאופנוע – סוגי האופנועים

אפשר להוציא רישיון על מספר סוגי כלי רכב דו גלגליים. האופציה הקלה ביותר היא הוצאת רישיון לקטנוע (עד 125 סמ"ק). רישיון זה הינו מהיר, ובמידה וקיים כבר רישיון נהיגה קודם (מסוג B), המבחן היחיד אותו תידרש לעשות, יהיה מבחן שליטה בכלי הרכב.

רישיון נוסף הניתן בבתי ספר לנהיגה, הוא רישיון לאופנוע A1 (עד 400 סמ"ק). הרישיון הנדרש ביותר הינו רישיון A, הנותן אישור לנהיגה על כל אופנוע ללא תלות בכוחו או בגודלו.

בטיחות ושליטה באופנוע

במהלך הוצאת רישיון נהיגה לאופנוע, תידרש לבטא את שליטתך בכלי הרכב. שליטה זו חייבת להיות מושלמת, על משטחים שונים (כביש או שטח), מהירויות שונות וסיטואציות שונות המתרחשות בדרך. למרות שרק לאחר שתיבדק שליטתך, יינתן לך רישיון הנהיגה המיוחל, עליך לדאוג לבטיחותך גם אחרי קבלת הרישיון. ציוד לאופנועים איכותי, חדש (ללא בלייה) וחדשני עשוי לשמור על שלמות גופך, גם אם תאבד את השליטה למספר שניות או דקות.

האם ציוד לאופנועים חייב להיות מהפירמות המובילות?

איכות ייצורו של ציוד רכיבה לאופנועים הטוב והאיכותי, הינו פונקציה של מחיר. ככל שהציוד יהיה של חברה מוכרת יותר, כך כנראה עלותו תהיה יקרה יותר. חברות יצרניות מובילות בעולם יכולות להבטיח ציוד לאופנועים איכותי, אשר יוכל להציל את חיי הנהג והרוכבים. בדרך כלל, הוא ייוצר על פי תווי תקן מחמירים ודרישות בלתי מתפשרות.

מה כולל ציוד לאופנועים?

ציוד לאופנועים כולל מספר פריטי חובה, ועוד מספר פריטי רשות. עם זאת, רוכבים רבים מגלים, לאחר שימושם בציוד זה, כי הוא משרה אווירת ביטחון ונוחות.

הציוד כולל קסדה העשויה מחלק אחד שלם, מגפי רכיבה לאופנועים (לנהיגת כביש או שטח), חליפות רכיבה (המורכבות ממעיל ומכנסיים בעלי מגנים), כפפות, משקפיים, תיקים מיוחדים ועוד. יש לזכור בעת הרכישה, כי יש לקנות יותר מפריט אחד, כאשר למשל מדובר על קסדות.